Balázs Zágoni - Barnabáškova kniha

Triton Barnabáškova kniha
Barnabášek je skutečný čtyřletý kluk, který žije s maminkou a tatínkem v Rumunsku, ve městě Kluži, a doma mluví maďarsky. Správně se jmenuje Barnabáš, ale je ještě malý a to jméno se k němu tak úplně nehodí. Až bude veliký a nechá si narůst knír, možná dokonce i plnovous, ožení se, bude mít děti a bude řídit auto (nebo spíš lokomotivu), tak mu všichni budou říkat Barnabáši.

Život, který vede, však nijak všední není, je pozoruhodný právě tím, co v dnešní zrychlené době mnoha městským dětem nenávratně uniká. Ve většině pohádek v této knížce se proto dějí docela prosté věci, které se určitě přihodily i všem ostatním dětem, i když třeba trochu jinak. Vždyť snad všechny děti se někdy skamarádily s kočkou i se psem, vypravily se samy na nákup, učily se jezdit na kole, v zimě sáňkují a také už jely vlakem (i když třeba ne v lokomotivě jako Barnabášek).

Ale v knížce se píše i o jiných, ne tak všedních dobrodružstvích: jak se Barnabášek skamarádil s kouzelným vysavačem, o ctižádostivé Maličké podzemní dráze a o tom, jak si opatřil vlastní mluvící autobus jménem Barnabus. A jednou ráno se dokonce probudil coby princ!


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Triton
  sledovat novinky ilustrátora Vydrová Markéta
  sledovat novinky spisovatele Balázs Zágoni
  sledovat novinky v kategorii Knihy
  sledovat novinky v oddělení Pro děti a mládež
  sledovat novinky v oddělení Pro děti a mládež/První čtení

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Sprunk Jon - Vábení Stínu

Vydavatel: Fantom Print | Vydáno: 26.4.2013

Cena: 101 Kč

Fischer Xaver -Trio- - Dumdidum

Vydavatel: Unique | Vydáno: 25.2.2013

Cena: 480 Kč