Krausberry - Poslední nádražák

Krausberry vydává po 15 letech řadové studiové album.

Krausberry, 38 let stálice české blues – rockové hudební scény, vydává po 15 letech své 7. řadové album s názvem Poslední nádražák. Martin Kraus k názvu dodává: „Název alba je po mém dvojčeti Tomášovi, který to před časem bohužel zabalil. Byl výpravčí v Týnci nad Sázavou a dráhy miloval, jako nikdo jiný. Na titulní fotce je brácha před školou. Fotku mi dal otec našeho spolužáka, který ji vyfotil. Myslím, že Tomáše přesně vystihuje, a navíc se mi moc líbí.“
Krausberry nahráli album v sestavě v níž v současné době také vystupuje: Martin Kraus – zpěv, Mário Císař – kytara, Štěpán Albrecht – kytara, Vít Havlíček – kytara, Jiří Kredba – basa a Štěpán Smetáček – bicí. Přestože kapela prošla v poslední dekádě několika personálními změnami, není tato sestava utvořena žádnými nováčky. Naopak Krausberry v této sestavě hráli cca před 25 lety. „Je to vlastně návrat sestavy ze začátku devadesátých let“ poznamenává Martin Kraus.
Ostatně, Martin Kraus se v životě rád vrací na osvědčená místa, se stejnými lidmi. Album bylo nahráno ve studiu Sono Records, kde kapela nahrála už několik předcházejících nahrávek. Obal CD vytvořil Karel Haloun s Luďkem Kubíkem, kteří pro Krausberry vytvořili už 8. obal. Jak zpěvák a kapelník v jedné osobě říká: „Jezdím s manželkou na prázdniny, a pokud to jde, chci furt na stejný místo. Ona se mě ptala, proč nechci jet někdy někam jinam. No a já jsem odpověděl, že když už jsem našel místo, kde se mi to líbí, tak už nemám potřebu hledat jiná místa. No a stejně je to s Halounem a Kubíkem, se Sonem, s muzikantama a koneckonců i s manželkou.“
Album obsahuje 11 skladeb. Kromě skladeb Bazar - zastavárna a Díra do hlavy, které vyšly na živém albu Živě z Malostranské besedy (100PROmotion, 2014) jsou na albu samé novinky. Nahrávka vznikla v červnu a červenci 2022 pod dozorem zvukového mistra Milana Cimfeho. Masteringu se ujal Adam Karlík. Album vychází na CD a digitálně. Po Novém roce vyjde také na LP.
„Původně jsem si myslel, že už další řadovou desku ani nebudeme točit, ale jednak jsme ješitný dědci a druhak za těch patnáct let jsme přeci jen něco udělali, a tak se to nakonec stalo. Nejdřív se mi do toho sice vůbec nechtělo, ale teď z toho mám radost a dobrej pocit. Asi to tak mělo být“ dodává Martin Kraus.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Sára (Krásnej dar)
2. Poslední nádražák
3. Fenka
4. Na plovárně (Letní)
5. Půlnoční
6. Pražáci
7. Na věky
8. Struny
9. Monitorovaný hovor

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Krausberry
  sledovat novinky od vydavatele Šimon Kotek
  sledovat novinky v kategorii Rock
  sledovat novinky v oddělení Rock

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Mišík Vladimír - Špejchar 1969-1991 I-II (2LP)

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 21.4.2023

Cena: 870 Kč

Mišík Vladimír - Špejchar 1969-1991 I-II

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 21.4.2023

Cena: 325 Kč

Hrdinové Nové Fronty - Dům na demolici / Hororový věk

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 9.6.2023

Cena: 703 Kč

Pražský Výběr - Výběr

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 31.3.2023

Cena: 527 Kč

Trautenberk - Vzpoura kanců

Vydavatel: Promoberk | Vydáno: 10.3.2023

Cena: 518 Kč

Krausberry - bestselery:

Krausberry - 31 let

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 15.5.2015

Cena: 342 Kč

Nejbližší tituly v katalogu:

Fic Jan - Homunkulus

Vydavatel: Indies Records | Vydáno: 14.4.2023

Cena: 307 Kč

Paulová Lucie - Alma a Svět obrazu

Vydavatel: Tympanum | Vydáno: 4.4.2023

Cena: 369 Kč