Strejček Alfred, Vávra David - Strejček, Vávra: Hrejme dále aneb Jak jsme přežili osobní katastrofu

Alfred Strejček, David Vávra: HREJME DÁLE aneb Jak jsme přežili osobní katastrofu / Celkový čas 2 hodiny 30 minut
Dva umělci, současně dva sportovci. Jedna zákeřná choroba. Dva strhující příběhy o pevné vůli a cestě za návratem do normálního života.
Čtou ALFRED STREJČEK a DAVID VÁVRA, Úvodní rozhovor vede JAN KOVAŘÍK, Hudební doprovod ŠTEPÁN RAK a RAVEN.
Alfred Strejček a David Vávra stáli společně na startu hned několikrát. Poprvé snad někdy na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let při běhu s kamarády branickými ulicemi a uličkami. I když stovky kilometru z pražské Stromovky patřily k Alfredovi stejně neodmyslitelně jako divadelní jeviště nebo večery poezie, v Braníku tehdy zvítězil právě architekt a herec David Vávra, kluk o hlavu vyšší a generaci mladší.
Další sportovně-běžecké setkání přišlo mnohem později. A co víc, oba přijali ještě roli startérů. Společný dvojstisk startovní pistole a vzápětí už rychle splynuli s mohutným davem závodníků na Staroměstském náměstí. „Ani se neptej, kde jsem byl já a kde David,“ vzpomíná Alfred s úsměvem, „zmizel mi hned po prvních desítkách metrů, někde na čele mezi nejlepšími!“ A do třetice, po letech, fakultní nemocnice v Praze-Motole. Ve stavu ochrnutí o sobě navzájem vůbec nevěděli. Zprávy jednoho o druhém obětavě přinášel chirurg, prof. Pavel Pafko, který nejen pravidelně sledoval zdravotní peripetie svých přátel, ale byl to nakonec právě on, kdo se nejvíc zasloužil o to, aby se zprvu jen nesouvislé útržky osobních pocitů spojily jako příběh. A tak se Alfred Strejček a David Vávra potkávají znovu. Na startu nové a nečekané životní etapy. Nepočítají kilometry v nohou, ale vyprávějí o tom, co prožili a prožívají. Jejich příběhy, jakkoliv v mnohém odlišné, přece mají jedno společné: potvrzují starou pravdu, že v životě často víc, než sám vysněný cíl je důležitější cesta, která k takovému cíli vede. Cesta se sama stane cílem. Poslechněte si pochybnostmi i nadějí naplněné osobní svědectví obou autorů, kteří tváří v tvář nepřízni osudu přijali svou šanci, pochopili, že jejich velkým a možná i jediným cílem je: překonat vnitřní silou a odhodláním vlastní nehybnost, jak jen to půjde, a – společně s lékaři, přáteli a nejbližšími – najít svou náhle ztracenou cestu. Cestu zpátky k životu.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Český rozhlas/Radioservis
  sledovat novinky interpreta Strejček Alfred, Vávra David
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Mluvené slovo

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Vaněček Michal; Petříčková Renata - Mamutov

Vydavatel: Maxdorf | Vydáno: 18.11.2022

Cena: 166 Kč
CD

Kepler Lars - Pavouk

Vydavatel: OneHotBook | Vydáno: 18.11.2022

Cena: 484 Kč
CD

Tolkien John Ronald Reuel - Húrinovy děti

Vydavatel: Tympanum | Vydáno: 15.11.2022

Cena: 369 Kč

Žáček Jiří - Chytré pohádky

Vydavatel: Tympanum | Vydáno: 15.11.2022

Cena: 281 Kč

Nejbližší tituly v katalogu:

Tata Bojs - Kluci kde ste?

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 4.11.2022

Cena: 668 Kč

Spálený Jan - Asi v tom bude nějakej háček

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 4.11.2022

Cena: 290 Kč