Dyk Vojtěch - D.Y.K.

Vojtěch Dyk nahrál sólové album D.Y.K. v New Yorku. Obklopil se špičkovými hudebníky v čele s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem

Zpěvák si pochvaluje, že nahráváním vystoupil ze své komfortní zóny a ponořil se do světa bez hranic. První ochutnávkou byl hravý a roztančený singl Mr. Beat inspirovaný Rowanem Atkinsonem a postavičkou Mr. Beana. Nasledovali další singly, včetně výjimečným klipem opatřené skladby Phone song.

Deska vznikala kompletně v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který má doma cenu Grammy za album s Gregorym Porterem. Uznávaný muzikant, který v New Yorku žije již deset let, přizval do nahrávacího procesu také svou kapelu Kennedy Administration.

„Myšlenkou nahrát album v cizině jsem se zaobíral už asi devět let. Chtěl jsem se vymanit z komfortní zóny České republiky, kde znám skoro všechny lidi z muzikantského průmyslu, a pokročit zase o kus dál, do svého autorského nitra, hudebního vesmíru, do světa bez hranic. Díky Ondřeji Pivcovi a Kennedy Administration jsem v New Yorku vytvořil své nekompromisně svobodné CD,” přibližuje novinku Vojtěch Dyk, který je dlouhá léta hudebně spojen hlavně s brněnským B-Side Bandem bandleadra Josefa Buchty.

„Když mě před nějakou dobou Vojta oslovil s tím, že by měl zájem se mnou spolupracovat na novém projektu, netušil jsem, jak rozsáhlá a umělecky uspokojující práce je přede mnou. Spojením Vojtova přirozeného talentu, newyorských hudebníků a prostředí, které jsem mohl poskytnout, vznikl podle mě na evropské poměry výjimečný a nezvykle kvalitní projekt, který má potenciál vejít do hudebních dějin,” doplňuje Ondřej Pivec.

„Přemýšlel jsem, jaký žánr vlastně dělám, a zjistil jsem, že to nejde jednoznačně určit. Takže jsem si řekl, že pokud má být deska ze mne, musí být různorodá, což se i stalo,” komentuje pestrost desky Dyk. Díky členům kapely Kennedy Administration je album provoněné autentickými vlivy americké kultury, popem, jazzem i soulem a mnoho skladeb je postavených na Hammondových klávesách, které skvěle ovládá právě Ondřej Pivec.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Intro
2. D.Y.K
3. If I Lose
4. Phone Song
5. Real
6. Mr. Beat
7. A Bathroom break
8. You Don't Know Who I Am
9. Here I Am
10. How Come
11. Mercedes intro
12. Mercedes
13. A Million Lives

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Dyk Vojtěch
  sledovat novinky od vydavatele Universal Czech
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Pop

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Tři Sestry - Sex Drógy Rokenról

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 15.1.2021

Cena: 263 Kč

Vojtaano - 2020

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 22.1.2021

Cena: 290 Kč
CDOsamělí písničkáři - Šťastné a osamělé

Vydavatel: Galen | Vydáno: 4.12.2020

Cena: 263 Kč

Martausová Sima - Oslobodená

Vydavatel: Spinaker | Vydáno: 11.12.2020

Cena: 325 Kč
CD

David Michal - Moje zapomenuté ploužáky

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 4.12.2020

Cena: 263 Kč
CD
Nejbližší tituly v katalogu:

Kuličky v textilním sáčku na kartě

Vydavatel: EFKO | Vydáno: 8.1.2021

Cena: 71 Kč
-

Black Sabbath - Black Sabbath Vol. 4 (Super Deluxe 4CD Box Set)

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 12.2.2021

Cena: 2102 Kč