Soukup Ondřej; Bílá Lucie; Osvaldová Gabriela - Soukup - Bílá - Osvaldová

DO: Lucie Bílá stojí na absolutní špičce naší pop music už více než dvacet let. Ve výčtu všech ocenění, která za tu dobu získala, patří mezi ty nejcennější jistě téměř dvě desítky zlatých Českých slavíků, Cena Zpěvačka dvacetiletí od Hudební akademie a Cena Thálie. Ondřej Soukup je jedním z našich nejúspěšnějších skladatelů pop music, crossoveru, muzikálů a filmové hudby. Svědčí o tom nespočet cen v čele s oscarovým Koljou a Čeští lvi za Nejasnou zprávu o konci světa a Tmavomodrý svět. Gabriela Osvaldová patří k nejoriginálnějším textařům domácí pop music. Spolu s Ondřejem Soukupem je také autorkou několika muzikálů včetně oceňované Johanky z Arku.

Album mapuje spolupráci výjimečných umělců. Hned první společnou zásadní prací byla ústřední skladba pro film Requiem pro panenku. Následovalo naprosto unikátní album Missariel a předznamenalo léta jedinečné spolupráce, která zahrnovala i filmovou a scénickou hudbu a slavné muzikálové inscenace. „Síla toho, co pro Lucii Gabriela Osvaldová s Ondřejem Soukupem vytvořili i v následujících nultých letech, nemá v tehdejším českém popu obdoby. Kdo zažil některé představení jejich muzikálu Johanka z Arku, ví, o čem je řeč. A to, že se v té době objevila v některých recenzích formulace „nová Hegerová“ nebylo daleko od pravdy…“, píše ve sleevenote k albu publicista Josef Vlček. „Za sedmnáct let spolupráce vykreslili Soukup, Bílá a Osvaldová svérázný obraz cesty životem. Cesty své i své generace. Od energických funkových začátků v Láska je láska po slovanskou romanci Miluji tě nebo chandru a kocovinu v Tolik vína, tolik slov. Vždycky se šarmem a s vědomím, že vyjadřují stejné radosti a prožívají stejné bolesti jako jejich posluchači.“ Album uzavírá novinka v podobě sestřihu nevídaných hlasových schopností Lucie Bílé:
„Lucčiny excentrické schopnosti mi dávaly možnost i k experimentům, které by jinak nešly zrealizovat. Je to odvážná žena a za to jí děkuji. Nakonec, proto také vznikla závěrečná skladba desky Salto mortale, ve které jsem spojil její největší hlasové a pěvecké excesy,“ vyznává se Ondřej Soukup.Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Requiem
2. Haňa Zaňa (Jinak to nebude)
3. Miluji tě
4. Missariel
5. Vokurky
6. Útěk
7. Zázrak
8. Maratón
9. Víájpí
10. Černá kočka
11. Soumrak
12. Dalekohled
13. Noe
14. Tolik vína, tolik slov
15. Most přes minulost
16. Papouch
17. Láska je láska
18. Živý nás nedostanou
19. Apatyka
20. Čistý jak líh
21. Když tančí ďábel s andělem
22. Salto mortale (novinka)

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Soukup Ondřej
  sledovat novinky interpreta Bílá Lucie
  sledovat novinky interpreta Osvaldová Gabriela
  sledovat novinky od vydavatele Warner Music
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Pop

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Vondráčková Helena - Tvrdohlavá

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 4.9.2020

Cena: 307 Kč
CDAlphaville - Afternoons In Utopia (2CD)

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 7.5.2021

Cena: 395 Kč
CDAlphaville - Breathtaking Blue (2CD+DVD)

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 7.5.2021

Cena: 483 Kč
CDPet Shop Boys - Discovery - Live In Rio (DVD+2CD)

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 30.4.2021

Cena: 457 Kč
DVD
Soukup OndřejBílá LucieOsvaldová Gabriela - bestselery:


Nejbližší tituly v katalogu: