Floex - Zorya

Floskule "netrpělivě očekávané album" je jednou z nejvíce nadužívaných. V případě Floexe se netrpělivé vyhlížení postupně proměnilo v trpělivé a posléze se už jen doufalo, že ne v marné. Jenomže, i když si někdy Tomáš Dvořák dává pořádně načas, výsledek nakonec vždycky stojí za to. Po 10. letech vychází jeho druhé studiové album "Zorya" a zdá se, že se stane neméně zásadním počinem na české scéně, jako tomu bylo v případě první desky Pocustone.
Akustické instrumenty - klarinety, saxofony a tlustostěnné "severské piano" - stojí v kontrastu k digitální magii odehrávající se v Tomášovězvukové laboratoři. Výslednicí je jedenáct hudebních příběhů zaostřujících pohled do stylově těžko zařaditelného Floexího universa. Vystopovat se dá inspirace "klasickým minimalismem", stejně jako soundtrackový opar alba, přesto Zorya není ambientní deskou - pečlivě opracovávané beaty charakteristické svou netradiční tektonikou, jsou zde důležitým elementem. Co víc, jedná se bezesporu o nejenergetičtější a nejextatičtější počin ve Floexí diskografii. Ovšem Tomáš práci s energií velice pečlivě dávkuje a nechává jí naplno projevit jen ve vrcholných okamžicích alba.
Co by byla deska bez hostů, kteří se sešli napříč geografickým hranicím a s kterými se povětšinou autor propojil skrze svou soundtrackovou tvorbu. Stěží by byl Casanova bez trumpety Oskar Töröka, Precious Creature bez vokálu Jamese Ronea z Minneapolis, Veronika's Dream, bez violoncella Berlínského filharmonika Tomáše Jamníka či Nel Blu bez empatického zpěvu Marinelly Mastrosimone z italského projektu Musetta.
Oproti předchozím titulům, Zorya, jejíž název je inspirován Slovanskou bohyní noci "Zoryou Polunochnayou", zkoumá hlubší a podvědomější vrstvy emocí v hudbě. Stejnějako měsíc září vypujčeným světlem Slunce, tak i album Zorya nepřímo ale silně odráží to, co se v Tomášovi za posledních deset let nastřádalo. Skladby jsou charakteristické svou proměnlivostí, dobrodružností a organičností. Znějí tak současně a zároveň evokují jiný čas a prostor. Musica nocturna dnešních dní a hlavně nocí!
Album Zorya získalo v roce 2011 dvojí ocenění v rámci žánrových cen Anděl, a to jak v elektronické, tak i alternativní sekci cen. Taktéž se dostalo do užšího výběru v alternativních hudebních cenách Apollo a Vinyla.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Ursa Major (4:55)
2. Casanova (5:56)
3. Blow Up (3:02)
4. Precious Creature feat. James Rone (5:26)
5. Forget-me-not (7:00)
6. Veronika's Dream (5:15)
7. Perlin Noise (1:17)
8. Petr Parler(5:38)
9. Nel Blu feat. Musetta (5:20)
10. Mecholup (5:19)
11. Zorya Polunochnaya (3:11)

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Supraphon
  sledovat novinky interpreta Floex
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Pop

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Hop Trop - 35 let

Vydavatel: FT Records | Vydáno: 22.5.2015

Cena: 263 Kč

Hegerová Hana - Recital '70 - live

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 29.5.2015

Cena: 290 Kč
CDRadůza - Marathon příběh běžce (CD+ kniha)

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 7.5.2015

Cena: 307 Kč

Eviyan - Nayive

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 15.5.2015

Cena: 307 Kč

Floex - bestselery:

Floex - Zorya

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 29.5.2015

Cena: 439 Kč
LPFloex - 10' - Gone

Vydavatel: Denovali | Vydáno: 26.9.2013

Cena: 724 Kč
SP
Nejbližší tituly v katalogu:

Floex - Zorya

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 29.5.2015

Cena: 439 Kč
LP