Horázná Kateřina - Neházej mimčo do žita

   Jak se vzpamatovat, když si to miminko rozmyslí a nenarodí se

Malvern Neházej mimčo do žita
  • ISBN: 9788087580271
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 195
  • vazba: brožovaná
  • spisovatel: Horázná Kateřina
Kniha s humorem i hlubokým vhledem nabízí řešení těžké životní situace, kterou prožívá polovina mladých žen. Zhruba tomuto počtu žen se totiž stane, že v průběhu těhotenství nechtěně přijdou o miminko. Přestože je to jev tak častý, neexistují k němu laikům dostupné knihy, ani veřejná diskuze.

Hlavní hrdinkou knihy je dnešní typická vysokoškolačka. Studuje, absolvuje zahraniční stáže, dosahuje dobré pracovní pozice a pořizuje si s přítelem bydlení. Když se konečně chce stát maminkou, je jí přes třicet. S překvapením zjišťuje, že počínání nového života nemusí být procházka růžovým sadem, ale kovbojka bez záruky happyendu. Když lékaři začnou mlžit o tom, proč se početí nedaří, a bezradně krčí rameny, nepoddá se. Absolvuje řadu osobitých setkání s alternativními lékaři a léčiteli a na vlastním těle i duši vyzkouší řadu "nestandardních" postupů. Marně. Po dvou letech nezdarů propadá beznaději a háže flintu do žita. V tu chvíli zcela přirozeně otěhotní.

Těhotenství na ni dopadá jako dar z nebes a ona ho prožívá s nezřízeně živočišným nadšením. Po čase si to však miminko rozmyslí a za dramatických okolností předčasně odchází. Radost a nadšení nahrazuje šok a citové vakuum.

Není kam se obrátit o pomoc. Lékaři věc banalizují jako ztrátu "shluku buněk", manžel nechápe, proč se mu žena sesypala a okolí vše uzavírá větou: "furt lepší, než kdyby sis zlomila nohu".

Ve chvílích největší samoty nachází hrdinka prostřednictvím internetové diskuze další ženy, které prožily to samé. Společně si radí, pumpují do sebe sílu a naději. Vyprávějí si svoje vlastní, často velmi podivuhodné příběhy. Dozvídáme se nevuěřitelné věci o tom, co všechno je na poli počínání nového života a jeho ztráty možné.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Malvern
  sledovat novinky spisovatele Horázná Kateřina
  sledovat novinky v kategorii Knihy
  sledovat novinky v oddělení Česká a slovenská próza
  sledovat novinky v oddělení Dítě a rodina
  sledovat novinky v oddělení Knihy/Psychologie a osobní rozvoj
  sledovat novinky v oddělení Knihy/Rodičovství

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Neuman Shalom - 40 Years of Fusion Art 1967 - 2007

Vydáno: 5.12.2012

Cena: 484 Kč
KnihaPetráš René - Cizinci ve vlastní zemi

Vydavatel: Auditorium | Vydáno: 17.12.2012

Cena: 289 Kč