M.A.S.H. 3 (MASH: Season 3) - 3DVD

HLÁŠENÍ MÍSTNÍHO ROZHLASU: “Vzhledem k nepředvídaným okolnostem, musíme vám s lítostí oznámit, že se bude podávat oběd.”
Korea,1950. MASH [Mobilní armádní chirurgická nemocnice] sídlí tři míle od fronty. Seriál, který vznikl volně na motivy příběhů ze skutečné jednotky MASH 8055, vypráví každodenní příhody kapitána “Hawkeyeho” Piercea, kapitána “Trappera” McIntyrea, plukovníka Henryho Blakea, majora Margaret Houlihanové, majora Franklina Burnse, desátníka “Radara” O’Reillyho a desátníka Klingera. Na začátku třetí série se 4077 opět ocitá v potížích, když je poctěna návštěvou choromyslného generála Bartforda Hamiltona Steelea (na Cenu Emmy nominovaný Harry Morgan), který nařizuje, aby se jednotka přesunula blíže k frontě a mohla rychleji léčit raněné. “Tenhle člověk je šílenec,” zní Hawkeyeho diagnóza. “Ten smyslů zbavený pohled v očích znám z každého Hitchcockova filmu.” Naštěstí doktoři našli způsob, jak ho poslat zpět do Států. Teď už se musí vypořádat jen s neustávajícím přílivem nových zraněných, evakuací všech sester, chybějícím tělem, rozebraným destilačním zařízením v Bažině, Klingerovým šatníkem a návštěvou generála MacArthura.

EPIZODY:
PRVNÍ POMOC
Hawkeye, Margaret a Klinger si získávají vzájemný respekt poté, co byli společně vysláni na frontu vypomáhat stanici první pomoci.
LÁSKA A SVATBA
Když jsou Hawkeye s Trapperem požádáni, aby nastávající korejské nevěstě vystavili zdravotní potvrzení potřebné ke vstupu do Spojených států, odhalují fakt, kvůli kterému svatbě raději zabrání.
BIG MAC
Zatímco většina tábora očekává návštěvu generála MacArthura se vzrušením, Klinger vidí v jeho příjezdu skvělou příležitost pěkně se obléknout – a nechat se propustit!
VÝPLATA
Hawkeye věnoval sirotkům 3000 dolarů, které dostal omylem v měsíční výplatě. Pak mu ale hrozí vězení, pokud peníze nevyhraje zpět při pravidelné měsíční partii pokeru ve 4077.
BÍLÉ ZLATO
Plukovník Flagg zabavuje všechen penicilín ve 4077 s tím, že ho se Severokorejci vymění za informace – pak ale nečekaně potřebuje nějaký sám pro sebe.
ABYSSINIA, HENRY
Zatímco se každý raduje z toho, že byl Henry propuštěn a pojede domů, Hawkeye a Trapper truchlí nad faktem, že novým velícím důstojníkem bude Frank.
GENERÁL ZA ÚSVITU
Generál Bartford Hamilton Steele přijíždí na inspekci do 4077 a rozhoduje o posunutí jednotky blíže k frontové linii: šílený nápad naprosto šíleného generála.
DUHOVÝ MOST
Neobvyklá nabídka od Číňanů na výměnu zajatců téměř končí katastrofou, když si vystrašený Frank na místo setkání s sebou tajně vezme miniaturní pistolku.
DOZORČÍ DNE
Plukovník Flagg se dostává do konfliktu s Hawkeyem a Trapperem, když jim nařizuje vyléčit severokorejského vězně jen proto, aby ho mohl nechat popravit.
ŽELEZŇÁK KELLY
Generál “Železňák” Kelly přijel na inspekci 4077, ale nečekaně umírá na polním lůžku ve stanu majora Houlihanové. Jeho pobočník se zběsile snaží zaranžovat hrdinštější smrt.
OPERAČNÍ DEN
Operační den je tentokrát víc než hektický. Všichni doktoři jsou přepracovaní, vyčerpaní a čelí enormnímu tlaku, když musí dělat bezpočet rozhodnutí, na kterých závisí životy pacientů.
JARO
Jaro visí ve vzduchu. Klinger se dozvídá, že by si ho jeho snoubenka v Toledu chtěla vzít, Frank s Margaret vyráží na romantický piknik a Radar se zamiloval do sestry jménem Louise!
KONTROLA
Vypadá to, že Trapperovi jeho vřed vystaví lístek domů. Během večírku na rozloučenou ale dorazí armádní rozkaz s novými pravidly.
ŽIVOT S OTCEM
Otec Mulcahy se vůbec nezastaví. Útěchu musí přinášet vojákům mnoha různých vyznání, ale i členům personálu, kteří poštou dostávají nepříjemné zprávy.
ALKOHOLICI
Frank, dočasně pověřený velením 4077, téměř způsobuje vzpouru, když v Bažině rozebere destilační zařízení a vyhlásí prohibici.
NAD SESTRU NENÍ
Hawkeye a Trapper se snaží udržovat dobrou náladu v táboře, který musely kvůli hrozbě nepřátelského útoku opustit všechny sestry.
ADAMOVA ŽEBRA
Hawkeye na pokrají šílenství vyvolává vzpouru v jídelně poté, co musel několik týdnů v kuse pojídat “řeku jater a oceán ryb”. Aby si trochu vylepšili jídelníček, Hawkeye, Trapper a Radar plánují akci, na jejímž konci by byla dodávka lahodných žebírek přímo z Chicaga. Žebírka bohužel dorazí právě ve chvíli, kdy do tábora přivážejí nové raněné.
VŠEDNÍ DEN
Henry se ocitá pod tlakem velení, aby našel zraněného vojáka, kterého přivezli do 4077, ale on odtud tajemně zmizel.
ZLÍ PSI A SERVISMANI
Zatímco celý tábor usilovně hledá psa, který pokousal Radara, Hawkeye pečuje o vojáka trpícího nebezpečnou hysterickou paralýzou.
VOJÍN CHARLES JEHNĚ
Hawkeye a Trapper celou noc shání náhradní jehně na řeckou oslavu, protože Radar podfukem získal lékařskou propustku pro jehně, jež se mělo stát hlavním chodem původně.
BOMBARDOVÁNÍ
Když se kvůli palbě z vlastních řad ocitnou Margaret s Trapperem uvězněni ve skladu, žárlivý Frank ze sebe začne sypat slova, která Margaret vždycky toužila slyšet.
NÁSTĚNKA
Film s Shirley Temple, Henryho přednáška o sexu a piknik pod otevřeným nebem poskytují vítané a zábavné uvolnění věčně zaměstnanému personálu 4077.
KONZULTANT
Hostující doktor tvrdí, že dokáže pacientovi zachránit nohu pomocí nové techniky transplantace tepny. Když dojde na samotnou operaci, ukáže se, že doktor je příliš opilý, než aby to zvládl.
DOMÁCÍ VĚZENÍ
Margaret je přesvědčená, že Hawkeye urazil Franka. Pak ale rychle mění výpověď, když Franka objeví ve stanu s plukovnicí, která měla incident vyšetřit.
PŘÍBĚH DVOULETÉHO ÚSPĚCHU
Během třetí série vzrostla sledovanost seriálu tak vysoko, že scenáristé a tvůrci získali větší vyjednávací sílu s televizní stanicí a tím i méně problémů s cenzory. Navíc autoři stačili posbírat více zkušeností s televizním formátem a hlouběji propracovali charaktery postav. V této sérii zároveň autoři zkoušeli, kolik vážných scén přimíchaných do komediálního seriálu diváci snesou. Úplně nejdůležitější ale bylo, že mezi natáčením druhé a třetí série Larry Gelbart a Gene Reynolds navštívili Koreu a jejich zážitky ovlivnily příběhy třetí série. “Mluvili jsme s každým a vrátili se s dvaadvaceti hodinami rozhovorů se sestrami, doktory, piloty,” říká Larry Gelbart. “Přičichli jsme ke skutečnosti a bylo velmi složité vrátit se a vtipkovat o takových věcech. Zároveň bylo těžké oddělit skutečnost od toho, co se dělo na obrazovce. Právě proto se třetí a čtvrtá série tolik liší od předchozích. Když totiž opravdu odjedete do Koreje a uvidíte na postelích ležící vojáky bez rukou a nohou, máte nad čím uvažovat hodně dlouhou dobu.”


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky herce Alda Alan
  sledovat novinky od vydavatele Bontonfilm a.s.
  sledovat novinky herce Ogden Stiers David
  sledovat novinky herce Swit Loretta
  sledovat novinky herce Farr Jamie
  sledovat novinky herce Christopher William
  sledovat novinky herce Farrell Mike
  sledovat novinky herce Morgan Harry
  sledovat novinky herce Burghoff Gary
  sledovat novinky herce Linville Larry
  sledovat novinky herce Nakahara Kellye
  sledovat novinky herce Rogers Wayne
  sledovat novinky herce Stevenson Mclean
  sledovat novinky herce Maxwell Jeff
  sledovat novinky herce Goldman Roy
  sledovat novinky herce Cleveland Odessa
  sledovat novinky herce Haymer Johnny
  sledovat novinky v kategorii Film
  sledovat novinky v oddělení Film/TV seriál
  sledovat novinky v oddělení Film/Válečný

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

OST - Elizabethtown

Vydavatel: RCA | Vydáno: 13.9.2005

Cena: 420 Kč