Skálová Alžběta - Chůze v šeru a jiné příběhy

Arbor Vitae Chůze v šeru a jiné příběhy
  • ISBN: 9788074671470
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 224
  • vazba: vázaná
  • spisovatel: Skálová Alžběta
Malířka, grafička a ilustrátorka Alžběta Skálová (1982) je převážně vnímána jako ilustrátorka. Základem a hlavním zdrojem její práce je však volná tvorba, rozbíhající se mnoha směry. Ilustrace představuje do jisté míry zadání, podřizuje se a zároveň rozvádí příběh. Ty její doprovází úspěšné dětské knižní tituly jako Rostlinopis, Cendrarsovy Malé černé pohádky, Pampe a Šinka.
Volná tvorba pracuje s intuicí, se snem, ale hlavně se silnými vizuálními vjemy, vystupujícími zejména v krajině, přírodě, ale i v lidském světě, v rituálech, maskách. Její krajiny jsou zaplněny nejen přízračnými motivy domů, bílými rolemi trávy, toulajícími se kravami, ale jsou otevřeny i imaginativním bytostem, lesním skřítkům, fantazijně narůstajícím detailům.
Kniha Alžběty Skálové hravě a promyšleně spojuje malířské, kresebné, grafické a ilustrátorské dílo. Její tvorba je cenná tím, že není ovlivněná dobovými postupy a trendy, naopak, autorka jde tvrdohlavě a z vnitřního přesvědčení vlastní cestou. Kniha jednoznačně dokládá, že Alžběta Skálová patří mezi nejoriginálnější malíře a ilustrátory střední generace.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Arbor Vitae
  sledovat novinky spisovatele Skálová Alžběta

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Bezdíček Ondrěj - Pražská verze Stroopova testu

Vydavatel: Karolinum | Vydáno: 20.8.2021

Cena: 722 Kč
Kniha

Kopáč Radim - Eugen Brikcius uvádí

Vydavatel: Malvern | Vydáno: 15.9.2021

Cena: 236 Kč
Kniha