Mu Yang - Vzpomínky na horu Čchi-laj

Mi:Lu Publishing Vzpomínky na horu Čchi-laj
  • ISBN: 9788088262039
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 348
  • vazba: brožovaná
  • spisovatel: Mu Yang
Nakladatelství Mi:Lu Publishing v rámci edice Wen připravuje sbírku esejů v České republice dosud nepublikovaného tchajwanského autora Yang Mua, který patří mezi nejvýznamnější a nejvšestrannější čínsky píšící autory současnosti.

Yang Mu, básník, esejista, literární kritik a teoretik, ve své tvorbě spojuje literární erudici s romantickým pohledem básníka, který se nechává uchvátit krajinou i lidmi a historickými událostmi. Jeho kniha Vzpomínky na horu Čchi-laj představuje první část jeho pamětí, které zachycují jeho dětství a mládí strávené na východním pobřeží Tchaj-wanu. Čtenář může sledovat, jak se autorův život dotýká historických událostí poválečného Tchaj-wanu a jak z něj čerpá inspiraci pro své pozdější umělecké dílo. Yang Mu se v knize představuje nejen jako esejista, ale i jako básník. Jeho autobiografická próza propojuje romantické a pastorální scény s kritickým i ironickým nadhledem. I když na své dětství vzpomíná z perspektivy zralého a zkušeného muže, dokáže si zachovat otevřenost a čistotu dětské mysli.
Kniha zahrnuje tři sbírky esejů publikovaných v 80. a 90. letech. Dotýká se poválečné historie Tchaj-wanu a dekóduje význam historických událostí prostřednictvím své osobní zkušenosti. Pohledem básníka se můžeme blíže seznámit s proměnami, kterými prošla tchajwanská společnost na konci japonské koloniální éry a poté pod vládou KMT.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Mi:Lu Publishing
  sledovat novinky spisovatele Mu Yang

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

kolektiv autorů; Dejmek Jindřich - Československo Dějiny státu

Vydavatel: Libri | Vydáno: 24.10.2018

Cena: 672 Kč
Kniha

Crossing Bridges 2019

Vydavatel: Tushita | Vydáno: 11.10.2018

Cena: 90 Kč
Kniha