Moravec Ivan - Koncerty (Grieg, Ravel, Prokofjev)

Moravec Ivan Koncerty (Grieg, Ravel, Prokofjev)
Ivan Moravec / Grieg, Ravel, Prokofjev – klavírní koncerty
Dosud nevydané živé nahrávky z archivu Českého rozhlasu: Edvard Grieg – Klavírní koncert a moll op. 16 (1868), Maurice Ravel – Klavírní koncert G dur (1931), Sergej Prokofjev – Klavírní koncert č. 1 Des dur op. 10 (1912)
Ivan Moravec – klavír. Česká filharmonie / Karel Ančerl (Prokofjev), Jurij Simonov (Ravel). Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK / Miklós Erdélyi (Grieg)
Vysoce ceněná diskografie Ivana Moravce (1930-2015), jedné ze světových legend klavíru 20. století, pochází z velké části z nahrávacích studií. Díky rozhlasovým mikrofonům si však můžeme připomenout i některé z jeho pozoruhodných koncertních výkonů v pražských koncertních síních. Jen na Pražském jaru vystoupil od roku 1962 dvacetkrát. Prokofjevův I. koncert na festivalu zazněl v květnu 1967 a zachycuje jeden z vrcholných i posledních snímků Karla Ančerla s Českou filharmonií před jeho odchodem do Toronta. Ravel z května 1974 – další nezapomenutelný zážitek a bezesporu jedna z Moravcových nejlepších ravelovských kreací vůbec. Všechny tři nahrávky zde vycházejí poprvé, v případě Griegova koncertu z prosince 1984 jde dokonce o Mistrův jediný vydaný záznam tohoto díla. Mikrofony zachycují Ivana Moravce ve vrcholné formě, s romantickým rozmachem, s pregnancí a dravostí i jemně nuancovanou barevností, vždy však hluboko ponořeného do substance interpretovaného díla. Supraphon tak doplňuje již existující Moravcovu diskografii o další nečekané skvosty z rozhlasového archivu – jistě k velké radosti všech jeho obdivovatelů.
Moravcovo neokázalé mistrovství na dosud nevydaných koncertních nahrávkách


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Moravec Ivan
  sledovat novinky od vydavatele Supraphon
  sledovat novinky v kategorii Vážná hudba
  sledovat novinky v oddělení Klasika

 emailová adresa: 

Moravec Ivan - bestselery:

Moravec Ivan - Tříkrálový recitál / Praha 1987

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 16.10.2015

Cena: 439 Kč

Nejbližší tituly v katalogu:

Kelarová Ida; Česká filharmonie - Hej Romale

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 20.4.2018

Cena: 290 Kč

Různí interpreti - Dvořák: Moravské dvojzpěvy (komplet)

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 20.4.2018

Cena: 325 Kč