Martin Kratochvíl & Jazz Q - Hodokvas

Nejrafinovanější spojení nálad, barev a stylů. Čtvrté studiové album Jazz Q je, jak už název napovídá, skutečnou hostinou pro jazzrockové fanoušky. Nyní v remasterované verzi s bonusovým diskem obsahujícím převážně dosud nevydané nahrávky. Po silně experimentálním albu Zvěsti se lídr kapely Martin Kratochvíl rozhodl, že je čas na přímočařejší hudební přístup. Nová sestava zněla silněji, rockověji než kdykoli předtím, a osvědčila se i na pódiu, kde odehrála řadu koncertů, které naplnily nabitý program kapely. Během turné si muzikanti našli čas na natočení velmi úspěšného a nezapomenutelného alba. "Hodokvas" v sobě spojuje Kratochvílovu fascinaci Weather Report a Gary Burtonem, mísí ji s emotivním blues a nádechem okouzlení dílem Gustava Mahlera. To vše samozřejmě umně zavěšené uprostřed cesty mezi jazzem a rockem, oděné do nezvykle barevného hávu. Na této desce vystupuje do popředí lídrova rostoucí hromada klávesových nástrojů. "Hodokvas" vychází v definitivní remasterované podobě. Bonusové CD obsahuje dvě skladby ze singlu "Mini Jazz Club", živý televizní speciál "Hudební studio M", dosud nevydanou zvukovou stopu z televizního filmu "Paví král" a také... hudbu z televizních reklam.

Tracklst:
CD 1: 1. Poprask / 2. Vřesoviště / 3. Madona / 4. Pralesní píseň / 5. Dejvické Blues / 6. Šerosvit
CD 2: 1. Pečeť (SP Mini Jazz Klub 25) / 2. Křesadlo (SP Mini Jazz Klub 25) / 3-10. Paví král (soundtrack) / 11–16. Hudba pro reklamy (soundtrack) / 17. Pralesní píseň (live 1979) / 18. Pečeť (live 1979) / 19. Šerosvit (live 1979) / 20. Až se ucho utrhne (live 1979)
Martin Kratochvíl - ep, synth, voc / František Francl - g, voc / Vladimír Padrůněk - bg / Pavel Trnavský - dr, perc / Jiří Hrubeš - perc / Petr Kalandra - hca


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele GAD Records
  sledovat novinky interpreta Martin Kratochvíl & Jazz Q
  sledovat novinky v kategorii Ostatní
  sledovat novinky v oddělení Jazz

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Sekora Ondřej - Brouk Pytlík

Vydavatel: Tympanum | Vydáno: 25.4.2022

Cena: 219 Kč

Kahoun Jiří - Pískací kornoutek

Vydavatel: Tympanum | Vydáno: 25.4.2022

Cena: 193 Kč