Jelen - Všechno bude dobrý

Skupina Jelen vydává své čtvrté řadové album

Kolekce 12 nových původních písní má název VŠECHNO BUDE DOBRÝ

Celý rok 2023 se nese ve znamení oslav 10 let existence skupiny. Hudebního souboru, který svými písněmi dokázal oslovit fanoušky napříč všemi generacemi. Jen během jedné dekády odehrál více než 1000 vystoupení. Hity jako Magdaléna, Jelen, Co bylo dál, Klidná jako voda, Ještě jednu noc, zlidověly. Také nové album Jelenů se nese v narozeninovém duchu. Album Všechno bude dobrý vydává 6. října Singlton. Kapela desku pokřtí a představí naživo na svém narozeninovém koncertě 2. prosince v O2 aréně.

Skupina si k natáčení pozvala řadu zajímavých, ale i nečekaných hostů. Přes opravdové legendy, jako jsou Jiří Pavlica a Hradišťan nebo Robert Křesťan s Druhou trávou. Přes přátelé Rybičky 48, Kateřinu Marii Tichou, až po příbuzné. Bratr frontmana Jindry Poláka nebo stálý člen skupiny Pepa Málek, který se poprvé představuje i jako autor a sólový zpěvák.

Už výběr interpretů vzbuzoval podezření, že se podaří namíchat tzv. pikantní jelení guláš, ale nakonec spíše vzniklo pomyslné degustační menu, kde každá píseň je unikátní a mimořádnou záležitostí.

Jindra Polák to komentuje takto:

„Nová deska se jmenuje ”Všechno bude dobrý„. Jestli má Jelen něco jako životní filosofii, tenhle název ji vystihuje dokonale. Najdete tu dvanáct písní, každou jinou, a přece stoprocentně jelení. Na pomoc jsme si tentokrát přizvali i pár hostů, lidí, kterých si vážíme, kteří nás inspirují, jsou našimi vzory, kamarády, které jsme potkali na naší hudební cestě a se kterými jsme chtěli sdílet společnou radost z tvorby. Ať už je to Jiří Pavlica s Hradišťanem, Robert Křesťan a Druhá tráva, Rybičky 48, můj brácha Petr a spousta dalších jmen, se kterými nás spojuje naše láska k muzice ve všech jejích podobách a formách. Doufám, že si jejich poslech užijete stejně, jako jsme si my užívali jejich tvorbu. Děkujeme za těch krásných deset let a těšíme na viděnou v té další desítce. Už teď se těšíme, jaká překvapení nám přinese!

Skupina Jelen se už od svých začátků hlásí ke kořenům populární hudby. Ty se jí velice úspěšně podařilo přenést do současného moderního soundu kapely. O tom svědčí i úspěchy v českém rádiovém éteru. Jeleni se stali jednou z nejoblíbenějších skupin rozhlasových dramaturgů a zároveň posluchačů.

I na novém albu je jelení zvuk nezaměnitelný. Folk, country, irská lidová, rock, pop. Žánry namíchané tak, že současnému posluchači přijdou naprosto aktuální. To skupině umožňuje mimo jiné mimořádná instrumentální i pěvecká zdatnost všech jejich členů.

Jindra Polák vzpomíná:

”Když jsem na našem úplně prvním koncertě v pražském jazz klubu U staré paní poprvé řekl do mikrofonu větu „Ahoj, my jsme Jelen!”, ani ve snu by mě nenapadlo že za deset let budeme vydávat naše čtvrté autorské album a chystat zatím největší narozeninovou party v naší historii, koncert v pražské O2 areně. Původní trojice zakládajících členů se od té doby rozrostla na osmičlenné stádo a na té naší dobrodružné plavbě jsme prožili věci, o kterých se nám nesnilo ani v nejdivočejších snech. Našli jsme svůj jazyk, svoji melodii, a hlavně hromadu přátel, která naši muziku vzala za svou, chodí si ji poslechnout na koncerty a zazpívat spolu s námi. Dělíme se o energii, o radost a o emoce, které nás spojují a které, na nějaké nejhlubší úrovni, prožíváme všichni společně. Z Jelena je letos desaterák a naše jelení rodina už se dávno rozrostla za hranice samotné kapely. Je to pro nás velká čest a zodpovědnost, vážíme si toho a nebereme to jako samozřejmost."


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Nic není prázdnější - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák
2. Voda není krev - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák
3. Touha a pláč - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák, M.Kasal.O.Málek
4. Miluju Tě - J.Pavlica, J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák, M.Kasal.O.Málek ( J.Pavlica a Hradišťan )
5. Atomy - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák ( K.M.Tichá )
6. Je lepší se opít - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák, ( Rybičky 48 )
7. Na schodech do kostela - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák ( P.Polák )
8. Na špatnym hrobě - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák
9. Za tebou - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina, Josef Málek/ J.Polák, M.Kasal.O.Málek, Josef Málek Pepa -Málek - zpěv )
10. Patříš sem - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák ( R.Křesťan a Druhá Tráva )
11. Tisíc žen - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák
12. Všechno bude dobrý - J.Polák, M.Kasal.O.Málek,M.Ledvina/ J.Polák

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Jelen
  sledovat novinky od vydavatele Universal Czech
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Pop

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Katarzia - Šťastné dieťa

Vydavatel: Animal Music | Vydáno: 6.10.2023

Cena: 351 Kč
CDMišíková Eva & E+Mausy - Z mého města

Vydavatel: Galen | Vydáno: 15.9.2023

Cena: 263 Kč
CDŠimíčková Dája & Shadde Yadda - Potichoučku

Vydavatel: Galen | Vydáno: 15.9.2023

Cena: 263 Kč

Jelen - bestselery:

Jelen - Světlo ve tmě (+2 bonusy)

Vydavatel: Universal | Vydáno: 16.1.2015

Cena: 263 Kč

Nejbližší tituly v katalogu:

Hot Mulligan - Acoustic Vol.1 & 2

Vydavatel: Waxbo | Vydáno: 10.11.2023

Cena: 1079 Kč

Aurora - A Different Kinf Of Hum...

Vydavatel: Universal | Vydáno: 29.9.2023

Cena: 781 Kč
LP