Abecední index


Jarchovský Petr - Zahradnictví  • ISBN: 9788074328176
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 270
  • vazba: vázaná
  • spisovatel: Jarchovský Petr
„Vycházel jsem ze vzpomínek mých rodičů na moje prarodiče, je to asi nejosobnější věc, na které jsem kdy pracoval,“ říká scenárista a autor Petr Jarchovský o trilogii Zahradnictví. Filmové i literární zpracování můžeme vnímat jako pravdivý příběh konkrétních lidí v převratné historické době mezi roky 1939 a 1959.
Rodinná sága pokrývající plochu dvaceti let je rozvržena do tří samostatných, nicméně propojených linií: Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník. Mezi aktéry snadno poznáme například odbojáře Jindřicha z kultovních Pelíšků, tentokrát je však více v popředí ženský element: tři sestry, mezi nimi také autorova matka. Tu sledujeme od jejího narození a válečného dětství až po dospělost, kdy se v padesátých letech stává hlavní hrdinkou příběhu Nápadník.
Strhující příběhy plné nečekaných zvratů se odehrávají z velké části v rodinném zahradnictví v Jaroměři a v rovněž rodinném kadeřnickém salonu v Praze. Vzdor svízelné době a krutým osudům protagonistů nechybí osvědčený autorův humor a zejména situační komika.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Paseka
  sledovat novinky spisovatele Jarchovský Petr
  sledovat novinky v kategorii Knihy
  sledovat novinky v oddělení Krásná literatura

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Stará Ester; Starý Milan - Každý bulí nad cibulí

Vydavatel: Paseka | Vydáno: 18.4.2017

Cena: 212 Kč