Pacific - 6DVD (Eco-box)  • bonusy: • Profily seriálu The Pacific • Ponořte se do životů skutečných mariňáků, kteří vystupují v seriálu The Pacific. V těchto intimních portrétech získáte osobní pohled na jejich rodiny, válečné zkušenosti a život po válce • Jak se točil The Pacific • Vydejte se do zákulisí a podívejte s zblízka, jak se točil tento epický, desetidílný seriál. • Anatomie války v Pacifiku • Objevte historické vlivy a kulturní vjemy, které vedly k nemilosrdné brutalitě v Pacifiku za 2. světové války
  • délka: 524 minut
  • natočeno: 2010
  • titulky: anglické pro neslyšící, bulharské, české, dánské, finské, francouzské, hebrejské, holandské, chorvatské, maďarské, norské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovinské, srbské, španělské, švédské, turecké
  • země původu: USA
  • zvuk: Dolby Digital 5.1: anglicky, francouzsky, španělsky, Dolby Digital 2.0: česky, maďarsky, polsky
  • herec: Fletcher Brendan; Seda Jon; Hunter Bill; Craven Matt; Pitts Jacob; Holmes Ashton; Close Joshua; Sadler William; Buckley Betty; Budge Tom; Mazzello Joseph; Parkinson Alice; Lucas Isabel; Malek Rami; Corddry Nathan; Heine Cariba; Sweet Gary; Ford Leon; Jame
Výkonní producenti Tom Hanks, Steven Spielberg a Gary Goetzman přinášejí The Pacific, seriál, který sleduje skutečnou cestu tří příslušníků americké námořní pěchoty – Roberta Leckieho (James Badge Dale), Eugena Sledge (Joe Mazzello) a Johna Basilona (Jon Seda) – nedozírným jevištěm pacifického divadla za 2. světové války. Seriál provází tyto muže a jejich spolubojovníky od jejich první bitvy s Japonci u Guadalcanalu, přes deštné lesy Cape Gloucesteru a pevnosti Peleliu, krvavými písky Iwo Jimy, přes hrůzy Okinawy až k jejich triumfálnímu, ale nesnadnému návratu domů po kapitulaci Japonska. Minisérie částečně vychází z knih Helmet for My Pillow Roberta Leckieho a With the Old Breed Eugena B. Sledge, je ale doplněna i o materiál z Red Blood, Black Sand Chucka Tatuma a China Marine Eugena B. Sledge a také o původní rozhovory, vedené filmaři.

Epizoda 1:
Spojené státy prožívají šok po japonském útoku na Pearl Harbor. Seržant námořní pěchoty John Basilone se připravuje na to, že bude povolán do boje proti nepříteli. Novinář Robert Leckie se k námořní pěchotě přihlásí sám. Eugene Sledge, jenž kvůli šelestu na srdci nemůže narukovat, se loučí se svým nejlepším kamarádem Sidem Philipsem, který se chystá na odjezd do výcvikového tábora. Osm měsíců po přepadení Pearl Harboru se 1. divize námořní pěchoty, k níž patří i Leckie a Philips, vylodí na ostrově Guadalcanal. Obsadí strategicky důležité letiště a připravuje se na nevyhnutelný protiútok.
Epizoda 2:
Basilone a jeho 7. pluk připlouvají na Guadalcanal, aby posílili 1. divizi námořní pěchoty a pokračovali v obraně důležitého letiště. Noční útok Japonců je mimořádně tvrdý, dojde při něm k početným americkým ztrátám a znamená první zkušenost vojáků s válečnou apokalypsou. Basilone sehraje klíčovou roli při jeho odražení, utrpí však těžkou osobní ztrátu. Po čtyřech měsících nepřetržitých bojů jsou vyčerpaní příslušníci 1. divize evakuováni z ostrova.
Epizoda 3:
Leckie, Basilone a jejich spolubojovníci, kteří jsou fyzicky i psychicky oslabeni po čtyřměsíčním utrpení na Guadalcanalu, přistanou v Austrálii. Nadšené davy je vítají jako zachránce. Zatímco jeho kamarádi popíjejí, Leckie se zamiluje do mladé Australanky a spřátelí se s její řeckou rodinou. Basilone je vyznamenán Medailí cti a má se vrátit do USA, aby pomohl prodávat válečné dluhopisy.
Epizoda 4:
Sledge, který mohl konečně vstoupit do námořní pěchoty, prodělává bojový výcvik v táboře Elliott. 1. divize námořní pěchoty se vylodí na mysu Gloucester na ostrově New Britain, který drží Japonci. Když s nimi Leckie a ostatní vojáci bojují, záhy zjistí, že mnohem horší než nepřítel je dusná džungle. Na Leckiem, který přežil Gloucester a byl převelen na zapomenutý ostrov Pavuvu, se začínají projevovat fyzické i duševní následky bojů. Je proto poslán do nemocnice námořnictva na nedalekém ostrově Mbanika na psychiatrické pozorování.
Epizoda 5:
Basilone, který křižuje celé Státy a prodává válečné dluhopisy, je stále populárnější. Sledge je přidělen k 5. pluku a na Pavuvu se nakrátko setkává s Phillipsem. Připojí se i Leckie. Sledge prožije svou první bojovou akci, když s Leckiem a 1. divizí narazí na zuřivý odpor Japonců při vylodění na korálovém ostrově Peleliu, který nepřátelé úporně brání.
Epizoda 6:
Sledge, Leckie a ostatní vojáci se navzdory dusnému vedru a nedostatku pitné vody pokusí zmocnit polního letiště na Peleliu, ale nepřítel je dobře opevněn. Leckie vidí, že jeho druhové ve zbrani jsou těžce raněni, ale pak je také postřelen a evakuován z ostrova. Sledge se dozvídá šokující pravdu o tom, co je někdy třeba k tomu, aby člověk přežil a mohl bojovat i další den.
Epizoda 7:
Námořní pěchota včetně Sledge, jenž získal přezdívku „Kladivo“, pokračuje v bojích na Peleliu. Nepřítel je však odhodlán bránit se do posledního muže. Sledge, zlomený ztrátou velitele, jehož si vážil, i tím, jak nepředstavitelné krutosti na obou stranách vidí, se ocitá na samém pokraji zhroucení. Když je cíl konečně dobyt, vojáci se vracejí na Pavuvu, ale to, co prožili na Peleliu, je zásadně změnilo.
Epizoda 8:
Basilone cítí stále větší znechucení z úlohy, kterou musí hrát v kampani ohledně válečných dluhopisů. Přesvědčí velitele z námořní pěchoty, aby mu umožnili cvičit vojáky, jež se připravují na boj. Přesune se do tábora Pendleton a prožije vášnivou romanci s Lenou Riggiovou, která také slouží v námořní pěchotě. Oba si však uvědomují, že žijí ve "vypůjčeném čase". Basilone se má totiž zanedlouho zúčastnit vylodění na ostrově Iwo Jima.
Epizoda 9:
Tvrdé boje na Okinawě probíhají už víc než měsíc. 1. divize námořní pěchoty dostane rozkaz, aby posílila pěší divizi pozemní armády, která útočí na zdánlivě nedobytné japonské pozice na ostrově. Primitivní podmínky i morální dilema, související s přítomností civilního obyvatelstva, znamenají pro Sledge a ostatní vojáky mimořádnou fyzickou i psychickou zátěž.
Epizoda 10:
Leckie se vyléčil ze svého zranění. Po japonské kapitulaci opouští nemocnici a vrací se domů. Sledge míří zpět do Alabamy, aby se znovu setkal se svou rodinou i se Sidem Philipsem. Lena navštíví Basiloneho doma a zažívá emotivně vypjaté setkání s jeho rodinou. Leckie se přizpůsobí poválečnému životu, pokračuje ve své civilní práci a začíná nový vztah. Sledge se těžce vyrovnává s faktem, že právě on přežil válku zdánlivě nezraněn


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky herce Fletcher Brendan
  sledovat novinky herce Seda Jon
  sledovat novinky herce Hunter Bill
  sledovat novinky od vydavatele Magic Box
  sledovat novinky herce Craven Matt
  sledovat novinky herce Pitts Jacob
  sledovat novinky herce Holmes Ashton
  sledovat novinky herce Close Joshua
  sledovat novinky herce Sadler William
  sledovat novinky herce Buckley Betty
  sledovat novinky herce Budge Tom
  sledovat novinky herce Mazzello Joseph
  sledovat novinky herce Parkinson Alice
  sledovat novinky herce Lucas Isabel
  sledovat novinky herce Malek Rami
  sledovat novinky herce Corddry Nathan
  sledovat novinky herce Heine Cariba
  sledovat novinky herce Sweet Gary
  sledovat novinky herce Ford Leon
  sledovat novinky herce Jame
  sledovat novinky v kategorii Film
  sledovat novinky v oddělení Film/Kolekce
  sledovat novinky v oddělení Film/TV seriál
  sledovat novinky v oddělení Film/Válečný

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Bullet - Full Pull (Ltd Digi)

Vydavatel: Nuclear Blast | Vydáno: 17.9.2012

Cena: 116 Kč

Bratrstvo neohrožených (Band of Brothers) CZ - 5DVD

Vydavatel: Magic Box | Vydáno: 23.11.2012

Cena: 569 Kč

Bon Jovi - Greatest Hits - The Ultimate Collection

Vydavatel: Universal | Vydáno: 1.11.2010

Cena: 334 Kč
DVD

Cimino Michael - Thunderbolt a Lightfoot

Vydavatel: Hollywood C.E. | Vydáno: 5.10.2010

Cena: 94 Kč

Banks Lloyd - Hunger For More

Vydavatel: Interscope | Vydáno: 23.9.2010

Cena: 332 Kč
CD


Nejbližší tituly v katalogu:

Přátelé 2 (Friends Season 2) - 4DVD

Vydavatel: Magic Box | Vydáno: 15.12.2010

Cena: 569 Kč